WhatsApp Destek Hattı

WhatsApp’ta Otomatik Fotoğraf ve Video İndirme
Whatsapp uygulaması üzerinden sohbet sırasından gönderilen fotoğraf ve videolar çoğu zaman telefonumuzun hafızasında çok fazla yer kaplamaktadır ya da sınırlı olan internet paketinizin sizin isteğiniz dışında bitmesine sebep olmaktadır. Bu durumların önüne geçmek için Whatsapp’ta otomatik fotoğraf ve video indirmeyi kapatabilirsiniz ya da size gönderilen medyalar otomatik olarak telefonuuza insin istiyorsanız, bu özellik kapalı ise açabilirsiniz.


Otomatik İndirmeyi Kapatmak

Whatsapp üzerinden listenizde bulunan kişilerden gelen fotoğraf, video, ses ya da belgelerin otomatik olarak cihazınıza inmesini istemiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Whatsapp uygulamasını açın ve menü tuşuna basarak oradan ayarlar sekmesini açınız. Açılan sekmede veri kullanımı seçeneğini açınız. Bu menü içerisinden söz konusu medyaların ne zaman otomatik olarak indirileceği ya da indirilmeyeceğini konusunda seçim yapabilirsiniz. Girmiş olduğunuz menü içerisinde üç adet seçenek karşınıza çıkacaktır. Bu seçenekler, hiçbir zaman, wi-fi ve hücresel veri olarak sıralanır.


Hiçbir Zaman Seçeneği

Eğer hiçbir zaman seçeceğini seçecek olursanız listenizdeki diğer kişilerden ya da gruplardan gelecek olan fotoğraf, resim, video, ses ya da belgeler siz üzerine tıklamadığınız sürece inmez.


Wi-Fi Seçeneği

Açılan menü içerisinde bulunan wi-fi seçeneğini işaretleyecek olursanız, rehberinizde ekli olan kişilerden ya da gruplardan gelecek olan fotoğraf, resim, ses ya da belgeler internete sadece wi-fi üzerinde bağlı iken cihazınız otomatik olarak indirilir.


Hücresel Seçeneği

Açılan menüde hücresel seçeneğini işaretlerseniz sizlere gönderilecek olan medyalar (fotoğraf, video, ses, belge) şebekeniz üzerinden yani hücresel veri üzerinden bağlı iken otomatik olarak cihazınıza inecektir.
Hem Android hem de iOs işletim sistemleri için geçerli olan bu yöntemde sadece Whatssapp'ın menüsü farklılık göstermektedir. Android işletim sisteminde Whatssapp'a girdikten sonra üç nokta simgesine (...) dokunarak menüye girebilirsiniz. iOS işletim sisteminde ise direk ayarlar menüsüne girerek gerekli menüye ulaşabilirsiniz.
Yukarıda saydığımız yöntemlerin tam tersini yaparak söz konusu medyaların cihazınıza ne şekilde indirileceğini istediğiniz şekilde ayarlamanız da mümkündür.
Bu yöntemler sayesinde hem telefonunuz gereksiz medyalar ile dolmamış olur hem de hücresel internet kullanımınız daha da ekonomik ve uzun ömürlü olacaktır.