WhatsApp Destek Hattı

WhatsApp Üzerinden GIF ve Çıkartma Gönderme
WhatsApp, en iyi ve yeni özelliği olarak piyasaya sürdüğü beta sürümü güncellemesi ile beraber çıkartmalar özelliğini ve çıkartmaların nasıl indirileceğini WhatsApp Store sistemi ve özelliğini test etmeye başlamıştır. Dünyanın en iyi ve popüler hızlı mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Beta Programı ile Android sistemindeki beta kullanıcılarına özel yayınladığı yeni güncelleme ile WhatsApp’ı 2.18.32 son sürümüne yükseltti. WhatsApp 2.18.32 ne gibi özellikler ve yenilikler getiriyor? İşte bu özellik whatsapp üzerinden gıf ve çıkartma gönderme işlemine yaramaktadır. WhatsApp’ın uzun bir süredir gif ve çıkartmalar üzerin de profesyonel çalıştığını açıklamıştır. Fakat yeni beta sistem güncellemesi ile birlikte yepyeni bir süper özellik daha ortaya çıkmıştır. Uygulamayı şişirmek ve fazla rahatsızlık istemeyen WhatsApp, uygulama kullanıcılara istedikleri çıkartma paketlerini hemen indirme imkânı sunmak için WhatsApp Store sistem özelliğini sunmaktadır. Kullanıcılar bir çıkartma ve gif yollamak istediklerinde yazı işaretinin yanın da bulunan gif ikonuna tıklayarak, açılan pencere de GIF ikonunun arasındaki gif ikonuna tıklayacak. Sağ altta bir ‘+’ ikonu bulunmaktadır. Bu ikon WhatsApp Store’un giriş kapısı olarak kullanılmaktadır.


Yeni Sürüm

WhatsApp Store bazı özellikler için şuan da deneme aşamasın da ve aktif kullanıcılara sunulmuş değildir. Şirket bu özelliğe ait hataları giderdikten sonra gif ve çıkartma mağazasını tamamladıktan sonra güncellemeyi tüm abonelerine sunacaktır. WhatsApp yeni bir güncelleme dağıtmaya başlandığın da bu güncelleme ile program uzun zamandır beklenen sticker özelliğini kullanıcılar ile buluşturmaktadır. WhatsApp sticker özelliği ile Beta sürümdeki kullanıcılar için kullanılmaktadır. Özelliği kullanmak istiyorsanız Beta ya geçiş yapmalısınız.


WhatsApp Çıkartmalar Özelliği

Android kullanıcıları 2.18.320 sürüm seri numaralı güncelleme ile çıkartmalar ve gif özelliğini hemen kullanabilir hale getirmektedir. Bu sürüme geçmek çok kolay olmaktadır. PC’den adrese girip Beta programına ve bu linkteki uygulamayı telefonunuza indirerek çıkartmalar özelliğini hemen önce kullanabilirsiniz.


Çıkartmalar Özelliği Nasıl Kullanılır?

Özelliğin aktif olduğu aboneler gülücük ikonuna basıp GIF logosunun yanındaki çıkartmalar ikonundan dilediği gif ve çıkartmayı arkadaşlarına gönderebilmektedir. Uygulama da WhatsApp’ın önerdiği 20 farklı çıkartma ve gif paketi bulunmaktadır. Bunlara ek olarak ekstra üçüncü parti geliştiriciler yani uygulamalar tarafından hazırlanan gif ve çıkartma paketleri de uygulama da kullanılabilecektir. Çıkartmaların WhatsApp internet üzeri web desteği de bulunmaktadır. Web’den çıkartmaları herkese görüntüleyebiliyor ve hemen gönderebiliyorsunuz.