WhatsApp Destek Hattı

Ücretsiz Mobil İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?
Telefonlar başta olmak üzere birtakım mobil cihazlarda yer alan interneti paylaşmak pek çok zaman hayati ihtiyaçları karşılayabilir. Özellikle yüksek kotaya sahip olan kullanıcılar telefonlarını adeta bir modem olarak kullanabilir ve herhangi bir ek ücret ödenmesine gerek olmadan rahatlıkla kendilerine ait interneti kullanabilirler ve bunda en ufak bir yasa dışı husus dahi yoktur. Bu paylaşımı yapmanın birtakım farklı yolları bulunur. Peki, ücretsiz mobil internet paylaşımı nasıl yapılır?


Bu Paylaşımın Artık Ücrete Tabi Olduğu Söylentileri

Pek çok yerde yeni yıldan itibaren özellikle Turkcell operatörünün kullanıcıları açısından mobil internet paylaşımının ücretli olduğu ifade edilmektedir. Oysaki bu durum tam olarak gerçeği yansıtmamaktadır. Esasında kullanıcıların güvenliğini sağlamayı amaçlayan bu yeni düzenleme ışığında; kullanıcılar operatöre ait web sitesinde ifade edildiği üzere hızlı giriş adı verilen yöntemi uyguladıkları zaman mobil verilerini tamamen ücretsiz olarak paylaşma imkanı elde edeceklerdir.


Paylaşım Neden Dolayı Gerçekleşmeyebilir?

Mobil interneti paylaşmak ya da farklı bir şekilde ifade etmek icap ederse telefonu bir internet modemi olarak kullanmak için öncelikli olarak yapılması icap eden şey, WİFİ'yi kapatmaktır. Şayet WİFİ açık ise herhangi bir şekilde internet paylaşımı yapılması da mümkün olamayacaktır. Buna ek olarak internet paylaşımı yapılamıyorsa bunun sebebi operatör tarafından sağlanan internetin kullanılabilir durumda olmaması da olabilir. Buna örnek olarak internet paketinin bitmiş olması, telefonun sinyal alamaması ya da yurt dışında bulunulan zamanlarda telefonun yurt dışı kullanıma kapalı olması olarak ifade edilebilir.


Paylaşım Ne Şekilde Yapılabilir?

Ücretsiz mobil internet paylaşımı başlıca iki türlü yapılabilir. Bunlardan bir tanesi yukarıda da ifade edildiği üzere telefonu bir WIFI modem olarak kullanmaktır. Bunun için kablo ya da benzeri bir cihaza lüzum yoktur. Telefondan gelen ağı gören herhangi bir diğer cihaz bu ağa rahatlıkla bağlanabilir. Buna ek olarak bu yöntemde Bluetooth kullanılmaktadır. Bu donanıma sahip olmayan cihazlar ile internetin paylaşılması mümkün olamayacaktır. Bunun yanı sıra daha güvenli bir yol arayanlar için USB yoluyla da mobil internetin ücretsiz olarak paylaşılması mümkün olabilir. Ancak bu işlem için mobil cihaz ile diğer cihazı bağlayacak bir USB kablo olması şarttır. Herhangi bir ek işleme gerek olmadan bu kablonun takılmasıyla bağlantı gerçekleşecektir.