WhatsApp Destek Hattı

iPhone ve iPad’de İlk İndirdiğiniz Uygulamayı Öğrenme
 

Cep telefonları ya da tabletlerdeki işletim sistemlerine gelen güncelleştirmeler ya da işletim sistemi versiyon yenilemeleri ile cihazlara birçok yeni özellik eklenmektedir. iPhone ve iPad cihazların işletim sistemi olan iOS işletim sistemine iOS 11 sonrası gelen güncelleştirme sayesinde iPhone ve iPad’de ilk indirdiğiniz uygulamayı öğrenme şansına sahipsiniz.

 

 

 

3. Parti Uygulamalara Gerek Kalmadı

 

iOS 11 öncesi olan işletim sistemlerinden önce bu tür bilgilere ulaşmak için çeşitli üreticiler tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen uygulamalara ihtiyaç duyuluyordu. Ancak iOS 11 işletim sistemi ile gelen güncelleme sonucunda bu bilgiye ulaşmak için herhangi bir 3. parti uygulamaya ihtiyacınız kalmadı. Bu özelliği kullanabilmeniz için telefonunuzda kullandığınız işletim sisteminin en az iOS 11 olması gerekmektedir. Eğer iOS 11' den daha eski bir işletim sistemine sahipseniz bu özelliği kullanmanız ne yazık ki mümkün değildir.

 

 

 

Nasıl Bulunur?

 

Eğer iOS 11 ve üzeri işletim sistemine sahip bir cep telefonu ya da tablete sahipseniz, bu bilgiye ulaşmak için öncelikle iOS işletim sisteminin program indirme ve güncelleme uygulaması olan AppStore'a girmeniz gerekmektedir. AppStore'a girdikten sonra bulunan hesap bilgilerinize yani fotoğrafınıza tıklamanız gerekiyor.
Fotoğrafınıza tıkladıktan sonra çıkan ekranda isminiz yer alıyor ve isminizin altında ise cihaz ile senkronize ettiğiniz (eşleştirdiğiniz) elektronik posta adresinizi göreceksiniz. Bu bilgilerinizin altında yer alan kısımda "satın alınanlar" ya da İngilizce ismi ile "Purchased" bölümü yer alıyor.
Bu kategori altına girdiğinizde şimdiye kadar telefon ya da tabletinize indirmiş olduğunuz uygulamaların listesini göreceksiniz. iOS işletim sistemine gelen bu yeni özellik sayesinde, indirmiş olduğunuz bütün uygulamalar en yeni indirilen uygulamadan en eski indirilen uygulamaya doğru sıralanmış şekilde listelenmektedir.
Bu sayede uygulamayı açarak listeyi en aşağıya doğru kaydırdığınızda en altta çıkacak olan uygulama telefonunuza ya da tabletinize indirdiğiniz ilk uygulama olarak karşınıza çıkacaktır. Bu güncelleme sayesinde 3. parti uygulamalara gerek kalmadan indirdiğiniz ilk uygulama dahil bütün uygulamaları görebiliyorsunuz.

 

 

 

Cihazınızı Sürekli Güncel Tutun

 

Söz konusu telefon ya da tabletlerinizi sürekli olarak bodrum escort bayan güncek tutarak telefon ya da tabletinizin yeni özellikler kazanmasını sağlamanızda yarar vardır. Gelen güncellemeler sayesinde cihazlarınız çok daha verimli olarak çalışacaktır.