WhatsApp Destek Hattı

iPhone Ram Temizleme Nasıl Yapılır?
Birkaç uygulama indirip yüklemek, müzikle yüklemek ve bir sürü fotoğraf çekip depolama işlemleri en güçlü iPhone'ları bile zaman zaman biraz halsizleşebilir. Peki, iphone ram temizleme nasıl yapılır? Konusunu beraber araştıralım. iPhone’un daha hızlı çalışmasını sağlamak için yapabileceğiniz birkaç kolay durum vardır.

Ram Temizleme Yoları

Apple hayranlarına iPhone telefonlarının RAM'ını temizleyen ve kullanmadığınız uygulamalarla her şeyi yavaşlatmasını önleyen özellik sunmaktadır. Bu özellik telefon kilidini kaydırarak açma işleminden sonra ana düğmeye beş saniye basılı tutularak yapılmaktadır.
Bu işlemin ardından ana ekran yeniden görünecek ve telefonunuzun RAM'i temizlenecektir. Ve bundan sonra telefonunuz gözle görülür şekilde daha hızlı bir şekilde çalışacaktır. Bu özelliğin avantajlarından biri zaten açık olan uygulamaları kapatmaması ve hiçbir şeyin kaybolmamasıdır. Çünkü uygulamaları yeniden yüklemek, onları açtığınızda kısa bir gecikme anlamına gelir ve iOS, RAM kullanımınızı kendi başına yönetmek için oldukça iyi bir iş çıkarır.


Alternatif Temizleme Yolları

Telefonunuz yavaş çalışıyorsa ve her şeyi denediyseniz, RAM’i sıfırlamak 10 saniye sürer ve önemli ölçüde yardımcı olabilir. Genellikle cep telefonları gibi küçük cihazlardaki RAM'ler her zaman anakartta lehimlenir. Bu yüzden, onlara zarar vermeden çıkarmaları çok zordur.
Hasarsız çıkarılabilir olsa bile, güç kesildiğinde RAM içeriğinin kaybolduğunu hatırlamanız gerekir. Bu sebeple telefonu kapatıp açmak bile RAM’i temizlemeye yetebilir.
Uygulamaların kullanmış olduğu RAM’ler işlem bitiminden hemen sonra temizlenebilir. Uygulama yöneticisinden girilerek depolanmış RAM bilgileri silindiğinde telefonunuzun hızlanmış olduğunu görebilirsiniz.


Uygulama Aracılığı ile RAM Temizleme

Bu iki kavram arasındaki farkı bulmak için bahsedilen hafızanın türünü anlamak önemlidir. Mobil aygıtlar tarafından kullanılan iki tür bellek vardır. Birincisi verilerinizin depolanması ( Flash depolama) ve ikincisi cihazın işletim sistemini ve uygulamaları çalıştırmak için kullandığı RAM (bellek yongası)’dır.
İndirilen uygulamalar, müzikler ve videolar iPhone'ların yavaşlamasının nedenidir IPhone RAM'i temizlemenin daha iyi bir yolu Mac için iMyFone Umate Pro kullanmaktır. iMyFone Umate Pro, Ram sorununu düzeltmek için üç güçlü özellik içeren bir tasarruf yazılımıdır. İOS tarafından oluşturulan önemsiz dosyaları ve üçüncü taraf uygulamaları temizler.
Alan açmak için geçici olarak iPhone'dan indirilen dosyaları boşaltacaktır. Üçüncü taraf uygulamalar tarafından geriye kalan her türlü izi silecektir.