WhatsApp Destek Hattı

iPhone Ekranı Parmak İziyle Nasıl Açılır?
iPhone kilit ekranının hemen açılabilmesi amacıyla çok güvenli yöntemlerden en iyisi olarak Apple şirketinin parmak izi teknolojisi ile vermiş olduğu isim Touch ID ana sistemi olarak öne çıkıyor. iPhone cep telefonunuza parmak izinizi otomatik kaydedip ekran kilidini parmak izinizi kaydedip açabilirsiniz. İphone ekranı parmak iziyle nasıl açılır? sorusunun yanıtı olarak bir çok yanıt bulunmaktadır. Fakat iphone parmak izi özelliği çok güvenli ve kullanışlıdır.


Parmak İzi

iPhone cep telefonunuzun ana ekranını uzman parmak izinizle otomatik açabilmek amacıyla ilk önce Touch ID’yi teknolojisini ayarlamanız gerekli olmaktadır. Touch id süper ötesi özelliğini parmak izinizi kaydettikten hemen sonra otomatik olarak ekran kilidini açabilmek amacıyla hemen ayarlayabilirsiniz. Ekran kilidinizi otomatik parmak izi ile açmak cihazınız için çok güvenli durumdaki otomatik ekran kilitlerinden bir tanesi olmaktadır.


Touch ID Nasıl Ayarlanabilir?

iPhone ana görüntü ekranı düğmesinin hemen üstünü çok temiz ve de kuru olmasını mutlaka sağlamalısınız, telefonunuzdan direk hemen Ayarlar > Touch ID ve de Parola ayarlarına güvenli giriş yapın, iPhone için olan seçtiğiniz parolanızı girin, Parmak İzi ekle bölümüne parolanızı girin ve telefonunuzu tutuş biçimine göre ayar yaparak parmağınız ile ana ekran düğmesine dokununuz yalnız asla basmayın. Her defasında parmağınızı çok hafif bir biçimde oynatıp tekrar tekrar dokunun, Parmak izini otomatik taratma işlemini ekranda yer alan ince talimatları izleyip bitirin.


Parmak İziyle Ekran Kilidi Nasıl Açılabilir?

Yine telefonunuzdan otomatik ayarlar > Touch ID ve de seçtiğiniz parola ekranına girmelisiniz, Üst bölümde yer alan TOUCH ID’yi kullan kısmından cep iPhone cihazın kilidini otomatik açma özelliğini aktif duruma mutlaka getirmelisiniz. Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Ana Ekran Düğmesi > Parmağınızı koyarak aç isimli seçeneği mutlaka aktif bir duruma getirmelisiniz. Artık cep telefonunuz kilitli durumdayken otomatik parmak izinizi kullanarak ana ekran tuşuna hemen dokunup ekran kilidini otomatik açmayı başarabilirsiniz. Parmak izi teknolojisi herkes tarafından çok kullanılmaktadır. Bu teknoloji herkesin kullanması gerekli olan bir teknolojidir. Parmak izi dünyanın birçok ülkesinde güvenle kullanılmaktadır.