WhatsApp Destek Hattı

iPhone E-Mail Hesabı Nasıl Eklenir?
İphone günümüzün en çok tercih edilen telefonlarından birisidir. Android telefonların en büyük rakibi olan iphone'lar günümüzde büyük oranda satış miktarlarına sahiptir. Geniş bir kullanıcı yelpazesine sahip olan iphone'lar günden günden güne daha çok kullanıcıya erişmekte ve hitap etmektedir. Bu bağlamda iphone üreticisi olan firma, yani Apple firması iphone'lara her geçen gün yeni özellikler eklemektedir. Çoğu kullanıcı ilk telefon olarak android tabanlı telefonları tercih etse de, ardından iphone'a geçince kullanın zorluğu çekebiliyor.


Özellikle sıkıntı yaşanan nokta; android'de kullanıcılarının mail hesaplarını kolaylıkla kurabilmesi olanağı bulunurken, iphone da birazcık daha karışık olması oluyor. Bu yüzden çoğu yeni iphone kullanıcısının aklına gelen ilk soru iphone e-mail hesabı nasıl eklenir?, sorusu oluyor.


İphone'a mail ekleme;

Yeni iphone'nize, mailinizi kurmanın iki yolu bulunuyor;
El İle kurma,
Otomatik kurma.
Bu iki yöntemden size uygun olanı seçebilir ve mailinizi, telefonunuza ekleyebilirsiniz.


İphone'a El İle Mail Kurma;

Mail hesabınızı telefonunuza eklemek için ilk olarak ayarlar sekmesine gitmeli ve listede bulunan "Parolalar ve Hesaplar" kutucuğuna tıklayarak giriş yapmalısınız. Önünüze çıkan sekme de "Hesap Ekle"ye tıklayarak devam etmeli ve diğer kısımında bulunan "Mail Hesabı" ekleye tıklayarak girmelisiniz. Önünüze gelen sekmede kendinize ait bilgileri, yani adınızı, mail adresinizi girmeli ve sizden istenen hesap parolasını girmelisiniz. Ardından mailin açıklamasını girerek, sonraki seçeneğine dokunun. Bu noktadan sonra var ise maildeki ayarlar telefon ile senkronize edilir.


İphone'a Otomatik Mail Kurulumu;

Eğer mailiniz adı duyulmuş firmalar (Google, Yahoo, İCloud) aracılığı ile açılmış ise telefonunuzdan sadece posta ve şifrenizi girerek hesabınıza giriş yapabilir ve telefona ekleyebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için şu adımları takip etmelisiniz; Ayarlar uygulamasına giderek, Parolalar ve Hesaplar" bölümüne giriş yapmalı ve açılan sekmede "Hesap Ekle" ye tıklayarak devam etmelisiniz. ardından e-posta sağlayıcınızı seçmeli ve e- posta adresiniz ile şifrenizi girmelisiniz. Sonraki seçeneğine dokunarak, telefonunuza mailinizi başarılı şekilde ekleyebilirsiniz.