WhatsApp Destek Hattı

Facebook Video Otomatik Oynatma Nasıl Kapatılır?
Facebook kullanıcılarının sıkça cevap aradıkları sorular arasında Facebook video otomatik oynatma nasıl kapatılır sorusu bulunuyor. Bilgisayar kullanıcıları istedikleri takdirde Facebook sayfalarına düşen videoların otomatik oynatılma özelliğini kapatabiliyor. Bunun için kullanıcıların öncelikle Facebook hesaplarına giriş yapmaları gerekiyor. Daha sonra sağ üst köşedeki ok işaretine tıklamaları gerekiyor. Ok işaretine tıklanmasının ardından ayarlar sekmesinden videolar seçeneğine tıklanması gerekiyor. Burada bulunan otomatik video oynatma seçeneğinin kapalı olması gerekiyor. Açık olması durumunda Facebook sayfalarında videoların otomatik olarak oynatıldığı görülüyor.


iOS Facebook Otomatik Video Oynatmanın Kapatılması

İOS'ta Facebook otomatik video oynatmanın kapatılması için Facebook uygulamasının açılması gerekiyor. İOS Facebook uygulamasının açılmasının ardından ayarlar bölümüne girebilmek için sağ altta bulunan menü butonuna basılması gerekiyor. Ardından açılan ekrandan ayarlar seçeneğine basılması gerekiyor. Ayarlar seçeneğine basılmasının ardından hesap ayarları seçeneğine girilmesi gerekiyor. Daha sonra ekrana gelen videolar ve fotoğraflar seçeneğinin bulunup seçilmesi gerekiyor. Son olarak otomatik oynatma seçeneği ve ardından videoları asla otomatik oynatma seçeneğinin seçilmesi gerekiyor.


Android Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Android telefonlarda otomatik video oynatmayı kapatmak için ilk olarak ayarlar bölümüne ulaşmayı sağlayan görsele tıklanması gerekiyor. Görsele tıklanmasının ardından ayarlar ve gizlilik bölümüne girilmesi gerekiyor. Ayrıca medya ve kişiler menüsü video ayarlarının yapıldığı yer olarak ön plana çıkıyor. Medya ve kişiler menüsünden video ve diğer medya ile ilgili tüm ayarları kontrol etmek mümkün oluyor. Bu aşamada otomatik oynatma sekmesinden videoları asla oynatma sekmesinin kapalı olarak ayarlanması gerekiyor. Bu ayarın yapılmasının ardından kişilerin data kullanırken videoların otomatik oynatılması sonucu herhangi bir veri kaybı da yaşamadıkları ortaya çıkıyor.


Otomatik Video Oynatma Neden Ortaya Çıktı?

Facebook'ta videoların otomatik oynatılması seçeneğinin kullanıcılara kolaylık sağlamaktan daha çok Facebook'un reklam gelirlerini artırmak için ortaya çıktığı düşünülüyor. Bu özellik ile kullanıcıların kendi sayfalarında paylaşılmış videolar tıklanmadan otomatik oynamaya başlıyor ve bu sayede videonun izlenme sayısının artışı da sağlanmış oluyor. Böylelikle video üzerinden verilen reklamların ücretlerinde de artış görülüyor.